HARCOVSKÝ SLUNOVRAT 2013 - POZVÁNKA

Oslava slunovratu, magického času, ve kterém ožívají kouzelné bytosti, a země vydává své poklady, proběhne 22. 6. mezi 15. a 20. hodinou v prostorách chráněných dílen Domova Harcov Liberec na Vlčím vrchu.

Oslavy letního slunovratu pořádané Domovem Harcov Liberec jsou akcí určenou pro širokou veřejnost, která chce strávit sobotní odpoledne trochu jinak, na zahradě chráněných dílen, kde bude připraven rozmanitý program pro všechny věkové kategorie.

Slunovrat je od pradávna oslavou slunce. Lidé pomocí magických rituálů dodávali Slunci jeho sílu, kterou dnem slunovratu začíná ztrácet. Je to doba, kdy se objevují tajemné bytosti střežící poklady země. Domov Harcov Liberec tuto tradici oživí ve svém areálu, který na jedno odpoledne zaplní kouzelná stvoření.

Vystoupí kapela Ironish se svým svérázným podáním irských písní, hudební uskupení Dudáček, břišní tanečnice. Pro děti jsou připraveny hry, pro tvořivé duše řemeslné dílny. Chuťové buňky rozvíří hostina z plodů země – osvěžující bylinné nápoje, speciální ovocná bowle, domácí dorty, koláče, nakládaný hermelín; opékat se budou buřty a čepovat pivo Vendelín.

Parkovací místa jsou zajištěna, vstup dobrovolný, masky kouzelných bytostí vítány.

Domov Harcov Liberec je obecně prospěšná společnost, která už 20 let poskytuje služby dospělým osobám s mentálním postižením. Oslavy slunovratu jsou po vydařeném masopustu druhou letošní akcí, která je pořádaná k výročí organizace.

Akci podporuje nadace Divoké Husy

Fotogalerie

www.domov-harcov.cz (C) 2021